Otázky a odpovědi

Baby foto studio Sindy > Otázky a odpovědi

Jaká je délka a průběh focení?

Po příchodu do ateliéru se nejdříve domluvíme o Vaší představě fotografií, vybereme pozadí a motivy. Focení trvá cca 1-2 hod. dle zvoleného balíčku. V případě batolat a menších dětí záleží na jejich náladě. Pokud dítě přestane focení bavit a nebo je z nějakého jiného důvodu ukňourané, tak focení přerušíme a pokračujeme buď později a nebo jiný den (samozřejmě za tuto službu neplatíte nic navíc). Focení novorozenců a malých miminek běžně trvá 2-4 hodiny, ráda se přizpůsobím režimu a všem potřebám Vašeho andílka tak, aby vnikly ty nejkrásnější fotografie a aby jste si focení užili a rádi na ně vzpomínali. Připravte se ale na trošku náročnější den, je zapotřebí pevné nervy a dítě nestresovat.

Nejdůležitější je jeho klid a pohoda. Přijďte proto odpočatí a s dobrou náladou!

Kdy fotit novorozená miminka?

Pro fotky spících miminek je třeba se nejlépe objednat již v průběhu 2 trimestru těhotenství. Focení probíhá nejčastěji 6-10 den po narození, ale samozřejmě záleží na Vašem stavu a jak se budete cítit. Doporučuji ale maximálně věk do 3 týdnů, protože takto malá miminka tolik nevyrušuje manipulace během focení, snáz se polohují a tak mnohem lépe a rychleji vše zvládneme.

Co si mám vzít na focení sebou?

Na focení dětí nepotřebujete vůbec nic – ateliér je plně vybaven mnoha rekvizitami i vhodným oblečením v různých velikostech. Pokud ale máte oblíbený kousek v šatníku svého drobečka, tak je vezměte sebou. Pro miminka a malé děti určitě nezapomeňte zásobu plenek, jednorázové přebalovací podložky,  deku, pití, svačinu i nějaký oblíbený pamlsek za odměnu a také zamilovanou hračku. ( přebalovací pult je v ateliéru k dispozici).

Pro rodiče nejraději doporučuji bílé, černé či šedé oblečení (kalhoty, bermudy, košili, halenku, sukni nebo šaty), rifle a nebo jakýkoliv jiný jednobarevný zajímavý vršek – bez nápisů a aplikací. Ale samozřejmě se meze vaší fantazii nekladou. Vezměte sebou  prostě cokoliv v  čem se cítíte dobře a co vám sluší. , Myslete ale při tom na výsledný efekt na fotografii. Určitě bych nekombinovala třeba modrou, červenou a zelenou :-) Vaše ratolesti k vám vždy barevně doladím. Mám v ateliéru opravdu velký šatník…

Na focení těhulek doporučuji

– elastické upnuté šaty nebo dlouhé triko

– krajkové šaty či delší tílko

– předtěhotenské rifle, které oblečete přes zadeček, zapínat je nebudeme

– zajímavé kraťásky, sukni či laclové kraťase

–  jednobarevnou košili, může být i pánská

– spodní prádlo (dobře padnoucí podprsenka je základ), krajkové či jednoduché, klidně více barev

– určitě nezapomeňte kalhotky s širokou krajkou přes boky

– krátkou koženou, riflovou bundičku, kožíšek či sáčko

– různé doplňky ( klobouk, kravata, korále, paraple….co vás napadne)

– botičky či nějaké hračka nachystaná pro miminko

Na focení přijďte ve volném oblečení, které vám nevytvoří otlaky na Vašem bříšku.

Jak dopředu se objednat?

Jakmile se rozhodnete pro focení. Objednací doba je většinou 3-6 týdnů, ale může se stát, že někdo focení ze zdravotních důvodů odvolá a pak tedy nabízím LAST MINUT termín ( focení následující den).

Na vánoční focení se objednejte raději již během srpna či začátkem září, ať máte jistotu, že na vás vyjde termín. Je vás hodně a všechny vyfotit nestihnu :-)

Mohu se o focení podělit s kamarádkou?

Ano, můžete, ale jen v případě FOCENÍ DĚTÍ a s omezením maximálního počtu 5 osob v ateliéru. A pokud Vám nebude vadit, že obdržíte velmi podobné fotografie. Je nutné přijít společně na jeden termín focení.

Fotíte i venku?

NOVINKA – OD BŘEZNA 2018 je možné objednat i exteriérové focení!!!

Focení bude probíhat ve stejném stylu, na který jste u mě zvyklí…

Jak a kdy si vyberu fotografie?

Já pro Vás vyberu ty nejpovedenější fotografie a pošlu Vám na e-mail již jejich zúžený počet, ze kterého si sami zvolíte pro Vás ty nejkrásnější snímky.

V době vánočního focení (září až listopad) vybírám ty nejpovedenější fotografie já.

(kvůli urychlení zpracování vaší zakázky)

Pokud si chcete vybrat sami, dopředu mě na to prosím upozorněte!!!

Za jak dlouho budu mít fotografie hotové?

Fotografie běžně dodávám do 14-21 PRACOVNÍCH DNŮ od zaslání vašeho výběru. Pokud budete na Vaše snímky velmi spěchat, jistě se nějak domluvíme…

EXPRESNÍ  VYHOTOVENÍ  ZAKÁZKY – záleží na množství požadovaných snímků, takže cena může být i nižší, minimální částka je však 300,- Kč

do 24 hod. – 1.500,- / do 3 dnů – 1.000,- / do týdne – 500,-

V jaké podobě dostanu vybrané fotografie?

Všechny Vámi vybrané fotografie obdržíte na DVD, vyretušované a graficky upravené v několika variantách. Vytisknuté snímky obdržíte dle zvoleného balíčku ve velikostiI 13 x 18 cm v albu.

Neupravené fotografie neposkytuji ani v elektronické podobě.

Co když budu chtít více fotografií?

Pokud si budete přát větší počet vybraných snímků, tak se jejich cena odvodí dle platného ceníku.

Co když fotografie nebo CD ztratím?

Všechny upravené fotografie cca 1 rok archivuji, takže není problém požádat o zaslání… Přesto ale doporučuji po obdržení DVD,  fotografie uložit alespoň na dvou odlišných místech.

(originální snímky uchovávám max, 14 dní po odevzdání hotové zakázky) !!!!!!!

Nevím co mám dát partnerovi atd. jako dárek?

Z Vašich vybraných snímků Vám mohu vytvořit originální dárky, které jistě potěší Vaše blízké víc než cokoliv jiného. (foto-kalendář, hrneček nebo polštářek s fotkou, krásně zarámovaný obraz, fotokniha a mnoho dalších…)

Mohu věnovat focení jako dárek?

Ano, na přání Vám zhotovím a vytisknu poukázku přímo na míru… s Vaším textem či věnováním..

Platnost všech poukázek je  6 měsíců od data věnování.

Líbí se mi černobílé fotky, budu muset platit něco navíc?

Úprava snímků do jakékoliv barvy (plně barevná, černobílá, sépiová či něžné barvy „Art Color“) patří do základní grafické úpravy, nebudete platit nic navíc.